życie

przegląd prasy

Czyli kto to i co to.

 

 

frela/frelka – po śląsku dziewczyna.

synek – po śląsku chłopak.

A zadzwoniła dziś do mnie koleżanka z Katowic. To tak mnie naszło.

 

Dziś znowu poprosiłem jakiegoś pana o wykonanie kroku do tyłu lub założenie maseczki. Co prawda pan maseczkę miał … ale na brodzie.

I dziś czytam w mediach, że minister Wypłosz oznajmia, że policja i służby sanitarne zaczynają kontrole w sklepach. Wow, pandemii piąty miesiąc i dopiero teraz kontrole? Brawo panie minister.

Ludzie się pytają, co policja zrobi z tymi lokalnymi pijaczkami, którzy stadnie piją i zakrywać twarzy nigdy nie myśleli. Jak wyegzekwują płatność od takich obywateli?

 

Pisałem, że na koncercie Quebo policja była, ale patrzyła w przeciwnym kierunku. Nie mogli widzieć więc tego zgromadzenia, ścisku, braku maseczek.

Tak sobie przeglądam internety co dzień i się dziwię. Bardzo często nie wiem kto to i co to. Julia Wieniawa rządzi. Kiedyś nawet szczerze i publicznie zapytałem, kim ta frela jest. Zagrała w Rodzince – padła szybko odpowiedź. Nie drążyłem tematu. Co to Rodzinka? Ale widzę, że to gorące nazwisko, bo chyba 6 artykułów naliczyłem dziś o niej.

 

Najbardziej w gotowaniu rosołu nie lubię zbierania szumu. A propos pana Szumowskiego. A rosół lubię gotować. Plusy posiadania stanowiska pracowego 3 kroki od kuchenki. Można się spracować i tu, i tu.

 

Wracając do newsów, to ktoś chyba odpowiada na pytanie, czy pumę można w ogóle udomowić. Ludzie to mają pomysły. Oczywiście ja tych mądrych artykułów nie czytam. Same nagłówki mnie śmieszą, zadziwiają, osłupiają. Kiedyś, kilka lat temu, usłyszałem, że w stanie Nowy Jork wprowadzono od 1 stycznia nowe prawo – zakaz robienia selfie z tygrysem. To pokłosie kilku … niepotrzebnych śmierci. Ja to nazywam „selekcja naturalna”.

 

Ile ważą polskie gwiazdy? – osłupiałem.

 

Tak wygląda żona Artura Boruca. Nie poznasz.

Hmmm, nie wiem, jak wygląda żona naszego bramkarza. Także tak, to prawda. Nie poznałbym.

 

Film najgorszego reżysera wszech czasów. Jest tak zły, że będziesz chciał go obejrzeć.

Ooo, to tu chyba kliknę. Lubię takie filmy. Ale jeden warunek musi być spełniony. Pisałem drzewiej, że ze Słodkokwaśną zdarzało nam się delektować filmami z serii „Tego Nie Da Się Oglądać Na Trzeźwo”.

Klikłem w ten nagłówek i widzę, że chodzi o Plan 9 z kosmosu w reżyserii Edwarda D. Wood’a jr’a. W roli głównej Bela Lugosi. Jej! Pamiętam, że byłem w kinie na filmie o najgorszym reżyserze Hollywood pt. Ed Wood. Główna rola Johnny Depp. Super film. Pan reżyser osobliwy. Uważał, że nie ma co powtarzać scen. Zawsze pierwsze ujęcie jest najprawdziwsze. I nawet jak aktor wchodzący do pomieszczenia uderzał się we framugę, to ukontentowany reżyser mówił „Perfect!” i przechodzili do kolejnej sceny.

 

Kasia Cichopek pokazała salon. Fani zwrócili uwagę na zasłony.

Kiedyś nieopatrznie spojrzałem na jakiś post jej albo jej męża. Często widuję ich na dzielni, bo mieszkają 3 bloki dalej. Cóż, nie było trudno zgadnąć, które to ich mieszkanie. Widok z balkonu dosyć precyzyjnie to określa. Aha, jeśli pani Kasia lub jej mąż czyta mojego bloga, to uprzejmie informuję, że to było głupie bawić się z dzieciakami na placu zabaw wtedy, kiedy był zakaz.

 

Są razem od lat, ale niedawno zadebiutowali wspólnie na ściance. Co o nich wiesz?

I zdjęcie ładnej, młodej buzi jakiejś frelki i jakiegoś synka. Nic nie wiem o nich. I za bardzo nie interesuje mnie ta para. Także tak, nic o nich nie wiem.

 

Spędził rok w kosmosie. Teraz opisuje koszmarne zmiany, jakie zaszły w jego ciele.

Klikam, bom ciekawy. Astronauta NASA Scott Kelly ustanowił rekord długości przebywania w przestrzeni kosmicznej. Jednak za 340 dni spędzonych na stacji kosmicznej, dziś przychodzi mu płacić wysoką cenę.

– ryzyko zachorowania na nowotwór do końca życia

– kostki spuchnięte, jakby miały eksplodować

– piekąca wysypka

– ciągła gorączka

– przerażający dopływ krwi do dolnych kończyn

– fale nudności dużo większe niż po poprzednich misjach

– mięśnie i stawy przedwcześnie zestarzałe (“Odpycham się od stołu i męczę się z tym, żeby wstać. Jak starzec, gdy podnosi się z ulubionego fotela”)

– przytłaczające odczuwanie przyciągania ziemskiego

 

Moim marzeniem było polecieć w kosmos i zobaczyć Ziemię z oddali. Ale pan Scott skutecznie mnie przekonał, że jednak nie warto. Zbyt przytłaczające konsekwencje.

 

Netflix wprowadza nową funkcję. Będzie można zmienić tempo odtwarzania.

O, super. Brakowało mi tego. Netflix mógłby jeszcze wprowadzić funkcję „już to oglądałeś”. Wczoraj zauważyłem, że są trzy sezony Good Girls. Wg. serwisu nie widziałem tego w ogóle. A pamiętam, że oglądałem. I nie pamiętam, czy jeden sezon, czy więcej. Także tu lekki minus dla Netflixa.

Ale oczywiście „kontynuuj oglądanie” namolnie pokazuje to, czego nie mam ochoty już oglądać. Ale to akurat można już było dawno zmienić.

 

Anna Gacek rozgościła się w Audiotece. Startuje jej nowy podcast “Rzeczy ulubione”.

Oj nie. Jakoś szczęśliwie o tej pani zapomniałem. Pamiętam za to, że pierwszym utworem zaprezentowanym w 2020 w Trujce przez panią redaktor był My Favourite Things w wykonaniu Johna Coltrane’a.

 

„Niektórzy pytali, czy jestem pedofilem”. Oto kulisy pracy Damiana, który został nianią.

Oj, ja przez jakiś czas zajmowałem się przecie odbieraniem nie swoich dzieci ze szkoły i przedszkola.

 

W ten sposób nie pokonamy koronawiursa. Weekendowe zdjęcie z Władysławowa straszy.

Faktycznie, zdjęcie przeraża.

Nie dalej, jak 8 dni temu pojechałem na rowerze nad stawy w Lasach Chojnowskich. Tam jest taka fajna ścieżka edukacyjna i czysta radość przebyć ją na dwóch kółkach właśnie. Plus, są tam stawy, jest cisza i spokój. Jak podjechałem, to mnie trafiło. Że też nie pomyślałem. Polacy nad wodą. Leżą przy ścieżce. Na każdym prawie kocu gra muzyka z głośnika. Tu Sandra, tam dico-polo. Grube, tłuste, czasem wytatuowane frele z piwskiem albo fajkiem w łapie stojące po kolana w wodzie, drą ryja do swojego synka, żeby jej zdjęcie zrobił. Objechałem staw dookoła i uciekłem czym prędzej. Kiedy ja ostatno w Polsce nad jakąś wodą latem byłem? Ale ponoć ten widok to norma. Frela z pracy była nad morzem i to samo widziała. Omijała szerszym łukiem, bo się bała, że coś złapie od tych brudasów [sic!].

 

Ola Ciupa się zaręczyła, a jakaś pani Opozda się pokazała publicznie z chłopakiem. Hm, kim są te frelki. Aż chciałoby się wulgarnie pobawić literkami w ich nazwiskach.

Ale i tak najbardziej intryguje mnie Gogglebox i Sylwia Bomba!

Koniec i bomba. A kto czytał ten trąba.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Leave the field below empty!