życie

jak mnie słyszysz

 

Ja wisła, ja wisła

Właśnie się zakończył PL21, czyli polski top 21 wieku, czyli artyści debiutujący w 21 wieku. Obstawiałem albo Dawida Podsiadło, albo Lao Che.

Pamiętam road trip i wycieczkę do USA w 2015 roku. W 2014 siedziałem w Polsce bom duży remont robił i nie miał hajsów na wojaże. Także w 2015 odbiłem sobie. Nawet Państwa z Europy na K. namówiłem na wojaż. Z dziećmi, wtedy lat 10 i 7! Czyli bąbelki były.

Pamiętam rozmowy z Panem od Państwa z Europy na K. na temat muzyki i Lao Che. Mówił, że to nie jego bajka, że straszna kakofonia. I pamiętam też doskonale jak mieliśmy imprezę w Fair Lawn ze znajomymi Uli, a szczególnie z nefrologiem, co sobie nerki filtrował winem. Dużą ilością wina.

I sobie pojechaliśmy vanem do stolicy USA. Ja, Ula z Nowego Dżerseja, jej Małysz, Państwo z Europy na K. I wtedy poleciała z telefonu piosenka Lao Che „Wojenka”. I tu szok! Kolega powiedział, że lubi!!!

To faktycznie jest utwór znaczący w tym millenium. Bez dwóch zdań. Niepozorny zarazem. 14 tygodni na 1 miejscu na Liście Programu 3! To jest coś. Więcej miał tylko Gotye i jego mega hit „Ktoś, kogo kiedyś znałem”. Tyle samo miał też ten zespół na Q, który u mnie nie grał, nie gra i grać nie będzie.

A wycieczka do Waszyngtonu bardzo nam się udała! Muszę z dziećmi od Państwa z Europy na K. zagadać, czy pamiętają coś w ogóle.

Raz i dwa, raz i dwaDziewczynka Wojenka na imię maTrzy i cztery, trzy i czteryDziwne ona ma manieryPięć i sześć, pięć i sześćWcale lodów nie chce jeśćSiedem, osiem, siedem, osiemWciąż o kości tylko prosiDziewięć, dziesięć, dziewięć, dziesięćKto z was kości jej przyniesie?Może ja, może ty?Licz od nowa: raz, dwa, trzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Leave the field below empty!