muzyka,  życie

głośniej niż decybele

tak, zdecydowanie się wybiorę za ocean w tym roku. Mąż pani prof. ze Szczecina był, siostra cioteczna mi donosi, że w sierpniu się będzie wojażować do Miasta. Po raz pierwszy.

Powspółczułem jej terminu, ale zarazem pozazdrościłem. Lato w Nowym Jorku to makabra, ale w sumie da się znieść. Ja, z moimi potami, zniosłem. Trzeba z Ulą porozmawiać i rozejrzeć się za biletem. Ta pandemia już się przecie kończy. Początek końca – tak pan minister mówił ostatnio.

 

Paluszki mi uwolnili i poszedłem w tango. Na nowo zacząłem chodzić. I tu niespodzianka! Nie umiałem chodzić. Odruchowo stawałem na piętach albo na boku stopy. Pierwszego dnia wolności miałem skurcze łydek, lewego uda i ból prawej stopy. Szybciutko zapisałem się na wizytę masażysty. Poluzował mi trochę nogi.

Na siłkę wróciłem. Tym razem do S4 poszedłem, bo ten Zdrofit to … eh, szkoda gadać.

Miło, fajnie, przestrzennie. I 4 wieszaczki w każdej szafce!

 

Dziś, w ramach relaksu po słonecznym spacerze, przeglądnąłem internety. I znalazłem artykuł o selekcji krajowej do Eurowizji. Ojej. Nawet dali 9 teledysków. Jedna piosenkarka ukrywa się i dopiero w sobotę najbliższą, albo ciut przed, pokaże co nagrała.

Powiem tak. 8 propozycji nie zostało nagranych dla mnie. ale nauczyłem się, że jest taki gatunek piosenki jak … power ballad. Nie ballada, ale power ballad. I w tej dziesiątce są dwie power ballady, jedna zwykła ballada, jakieś popy, folk oraz … latino pop. Dziewuszka od nas z jakąś koleżanką z kraju latynoskiego nagrały coś razem. Takie słodko-pierdzące, letnie plumkanie. Jednym uchem wleci, drugim wyleci. Na wakacje może się sprawdzi.

Już mam zamykać internety, kiedy widzę pozycję ostatnią. Patrzę na język wykonywanej piosenki i widzę … nie wierzę własnym oczom, myślałem, że to żart, pomyłka … widzę język migowy!

Chyba w sobotę siądę przed laptopem i obejrzę te preselekcje i zagłosuję na tych miłych ludzi. Już cztery raz posłuchane było. Fajne!

Bardzo bym się nie zdziwił, gdyby ludzie, dla hecy wysłali ich do Włoch na konkurs piosenki.

Tu bije serce Europy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Leave the field below empty!