podróże,  usa

Barber shop, czyli zegnaj 18-miesięczna hodowlo

Tak, to dziś. Ścinam hery. Zaproponuje pani, żeby coś zaproponowała. Jak nie, to 1/3 cala i jechane.

18 352 kroki; 162 min iscia,14 km, 913 kcal. Udeptanym. Jutro idę biegać. Po shoppingu.

Z dworca poszedłem od razu na TImes Sq zrobić fotki, może panoramę da się zrobić. Budki na zdjęcia nie znalazłem. Szkoda. Poszedłem do Grand Central Station zrobić fotki, może się da panoramę zrobić.

Postanowiłem zejść 3 aleja do Mostu Brooklynskiego. Zacząłem od 44 ulicy. Jednak skręciłem w 25 ulice, żeby wejść na Lexington Av. Nuda na tej trzeciej alei. Mało ludzi, sklepy użytkowe. Ale w miarę przyjemnie do życia. Lexington Av zakończył się Garmacy Parkiem. Piękny, ogrodzony wysokim płotem z 4 stron. Próbowałem dostać się z 3 stron ale było zamknięte, mimo ze 4 ludzi było w środku. Pewnie prywatny park dla mieszkańców pobliskich bloków. Nie bylem tu nigdy jeszcze. Dziwne.

Wcześniej kupiłem sobie lunch – sałata, jajko, tuna, ser blue cheese i mnóstwo zieleniny. Ble!

Lexington Av zamienił się w Irving Plaza, która doprowadziła mnie do Union Sq. Znowu wbiłem się na lewo. Siedzę sobie na skrzyżowaniu Mott St i Prince St. Bardzo urokliwe miejsce.

O, numerki się pokończyły w nazwach ulic! Dopiero do mnie dotarło. Małe Włochy, czyli Little Italy. Małe Włochy to będę miał, jak wrócę od fryzjera.

Za chwile wejdę na China Town o most już prawie, prawie.

W Best Buy przy 5, czy 6 alei kupiłem CD Jessie Ware. W Polsce już chodziła ona za mną. Dziwne, ze większość artystów z UK kupuje w US.

Most mnie rozczarował. Cały w remoncie. Rok temu tylko do tej pierwszej wieżyczki były ploty. Teraz są na całej długości. Szkoda! Plus jest taki, ze nie zrobiłem kilkuset zdjęć, jak to mam w zwyczaju z tego miejsca. W drodze powrotnej robiłem foty przejeżdżającym rowerzystom.

W parku przy moście murzynki tańczą i zachęcają ludzi do udziału. Jakoś bezskutecznie, chętnych nie widać. Mogliby w sprzęt zainwestować, bo strasznie rzęzi ta muza.

Wczoraj się strzaskałem. Dziś dotrzaskałem się bardziej. Troszku skóra skwierczy i jest czerwona.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Leave the field below empty!