życie

mniej maćka projekt

hejka kochani, jak się macie? Bo ja jakiś skoszmarowany jestem. Pierwsza noc 2019, a ja z koszmarem na koncie! Koszmar!

Śniło mi się, że mnie dziewczyna ogoliła twarz? Ale strasznie nieudanie. Takie prześwity gładkiego golenia na zmianę z jakimiś kiepskimi kępkami mieszków. Strasznie!

Ale na szczęście wszyscy życzyli mi cierpliwości i wyhodowania włosów na nowo. 

Także wszystkiego dobrego w 2019!

Mniej Maćka Projekt – MMP, to akcja gubienia kilogramów.

Przed wyjazdem do USA w kwietniu 2018 miałem na wadze coś koło 95,9 kg! Po powrocie – 104! I jakoś nie mogę zejść poniżej setki. Dziś stanąłem na wadze, żeby zaznaczyć punkt A, start projektu. 100,5 kg!

A dodam, że na Świetach u szanownych rodziców, mamina waga pokazała …99,3! Czyli potwierdza się, że moja waga jest zepsuta.

A najlepsza fryzura, jeśli jeszcze nie wiecie, krótko z przodu, długo z tyłu i wąsy na przedzie

25-ty top wszech czasów w Trójce zaczęto. 12 groszy leci!

Z typ topem jest tak, że większości utworów, jak nie ponad 90%, nie da się słuchać na co dzień. A ten raz do roku jeszcze obleci.

Teraz Bob Marley. Kto słucha reagge, ten rucha kolegę – takie przyslowie powiedział nam kiedyś drAdam na Ka.

wiadomo, że największym hitem wszech czasów jest:


Poznałem ten zespół. Bodek był barmanem w Knay Pubie w Białym, a Aśka jego dziewczyną. Bardzo sympatyczni ludzie. Ciekawe co teraz robią i jak się mają. Nie pamiętam, czy ten, czy ich inny przebój (Bo to kurna skandal/Final Countdown) gościł na antenie Radio Białystok. Obie parodie dosyć interesujące.

No to wracamy do MMP. Jadłem przez rok mięso raz, dwa w tygodniu. Od lipca 2017 do lipca 2018. Hmmm, no czułem się świetnie. Ok powiedziałbym. Ale po powrocie ze Stanów jakoś mięsko powróciło do łask. Ile można ciecierzycy wpieprzać? Ryby są drogie. 

No i nie mogę schuść jakoś. To znaczy, jak widać dzić schudnięty jestem. 104 vs 100,5, to sukces. Ale przydałoby się wrócić do 9 z przodu. A później, wiadomo, apetyt rośnie w miarę … jedzenia – 8 z przodu! I tak dalej.

Mój mądry przyjaciel Marcin na Ka (ten od Państwo na K z Europy) orzekł – zero alkoholu. Heh, każdy to wie. Ale jak nie pić w polskiej tradycji? Po bieganiu – piwko. Po rowerze – piwko. Po nartach w górach – to i tamto.

Ale ok. Trąbię wokół, że dziś o 1.40 ej em (czyli rano) minęły 2 lata od ostatniego papierosa. A właściwie od połówki (bo całego nie wyjarałem). Sylwester u Państwa G. Jak widać dobry to był sylwester.

Skoro dałem radę, skoro udowodniłem, że moja słaba silna wola nie jest taka słaba, to zaprzestaję alkoholu na miesiąc. Zobaczymy, czy coś się z wagą stanie. Wracam do wege, wracam na rower, wracam do biegania. O właśnie! A co z kometką? Przez ten łokieć nie wiem. A z ręką nie jest fajnie. Muszę zapamiętać, żeby iść do ortopedy. Terapia indywidualna pomogła, ale skończyła się i czuję znowu dyskomfort. Do tenisa nie wrócę. To wiem na pewno. A dodatkowo wydarzył się rzecz straszna – 28 grudnia w tamtym roku, dzwonię ja Ci do mojego chrześniaka z życzeniami. Coś chowałem do szafy i jak się nie uderzyłem. W nerw se dałem i w to miejsce, co mnie najbardziej bolało. Ledwo wycedziłem do młodego:

– Kuba, muszę kończyć, bo się mocno uderzyłem w łokieć i muszę zakląć

– w ten tenisisty?

– tak

– ok, rozumiem

Jakie mądre dziecko! A właściwie młodzieniec. Ja w jego wieku miałem 17 lat! 

Także MMP odpalam! Zobaczymy na koniec miesiąca (czyli coś koło 7 stycznia) jak mi poszło. Trzymajcie kciuki.

Aha, 2018 rok był fajny. Mam nadzieję, że 2019 będzie lepszy. Do Australii chcę się wybrać. 

Wszystkiego dobrego wszystkim!

„Jak powstają twoje teksty?” – gdy mnie ktoś tak spyta
Zakurwię z laczka i poprawię z kopyta

2 komentarze

  • ula tx

    Powodzenia!! U nas też mamy takie akcje, ale też ciężko żeby nas mniej było !! Aha, obadaj kostki , bo coś nieregularnie się prezentują, szczególnie prawa! ?? Zdrówka w Nowym Roku!

    • mdobrogov

      Kostki są Ok. Światło takie. Plus kąt ujęcia. Lewa mnie coś pobolewała przez 3 tygodnie po nartach ale już Ok. Dzięki. Wam też wszystkiego dobrego w 2019

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Leave the field below empty!