życie

niech będzie posolony

Jestem albo posolony albo popieprzony. A jako, że soli nie używam, chyba że do ziemniaków (które gotuję od wielkiego dzwonu) albo ogórków kiszenia (rzadko również), to jaki ostatnio jestem każdy może wywnioskować.

Poszłem wczoraj spać jakoś po północy. Ale!

Zanim dokończę o tamtem.

Dokończyłem ubiegłoroczny sezon Homeland. Serial jest naprawdę pierwsza klasa. Claire Danes, która gra Carrie świetna jest. Tylko brzydko się maże. Ale w sumie też ma to swój urok. Ostatnio coś Słodkokwaśna i pani prof. ze Szczecina zaczęli mi coś wspominać o nowem sezonie, także spiąłem się i dokończyłem stare odcinki. Żeby było szybciej, to wrzuciłem wyższe obroty – x1,33 prędkość odtwarzania. Trzeba szybko czytać, głosu jeszcze tak bardzo nie zniekształca. Ale zamiast 42 długich minut, jeden epizod można przelecieć w … no jakoś mniej.

Mówiłem, że jakiś nieposolony jestem.

No i wczoraj kładę się, moszczę w łożu po północy, zmęczonym okrutnie mijającym tygodniem, myśląc co dalej z tym weekendem.

Wstałem 6.44 i stworzyłem listę zakupów. Będą:

  • sernik
  • zupa sałatowa
  • jakaś zupa slasz potrawka

 

No i napiekłem dwie blachy ciasta. Nie jest słodkie, bo nie lubię słodkich wypieków. Tydzień temu był masakrycznie słodki i niedopieczony brownie.

A rosół się gotuje już ze 3 godziny. Fu jakieś zaraz z tego będzie. Albo Pho!

Szczegóły wraz z przepisami wrzucę gdzie indziej. Kto wie, ten wiem gdzie.

I moi mili, proszę nie dramatyzować z temperaturą! minus 14C, to żaden dramat. Tylko dostaję te ajMasaże, że chłód, że burza śnieżna, że coś tam. Rześkość jest jak dla mnie. Wspominam sobie teraz z uśmiechem Kanadę.

Toronto -19C

Ottawa -24C

Montreal -26C

IMG_2740

Także -14C w Warszawie to takie “phi”. Poza tym wiosna idzie. Widać to po moim wystroju!

Z głupawek. Znalazłem Wywłokę.

IMG_2739

Mój szef twierdzi, że zna jom. Na ryby się tam ponoć jeździ. Hmm.

2 komentarze

  • re

    Cza było poprosić mnie albo Słodko, to byśmy Ci opowiedzieli ostatni sezon Homelanda w 5 minut. Miałbyś szybciej niż przy zwiększonych obrotach.
    No prawdziwy kinoman się objawił… 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Leave the field below empty!