życie

inspiracje

Dzisiejszy mail od pani profesor ze Szczecina zainspirował mnie do podzielenia się wspomnieniem. Przede wszystkim list mojej znajomej uczonej przypomniał mi o pewnym wydarzeniu z mego, jeszcze mam nadzieję, krótkiego życia.

Zanim nastąpi flashback, wtrącenie z teraźniejszości.

Wracam do domu z Białego. Obok mnie dwie babuleńki. Niestety ciągnie od nich moczem i potem. No nic. Zaciskam nos i jadę.

Okazało się, że chłopiec z pociągu ma to samo miejsce co babuleńka numer 1. Pouśmiechali się i starsza dama zaproponowała chłopcu miejsce wolne nieopodal. “Nikt tam nie usiądzie! Mówię panu. Puste będzie. Jechałam we czwartek, to puste miejsce tam było”. Chłopiec posłusznie się mości na nowym miejscu. Nawiązuje se krótka konwersacja. Międzypokoleniowa:

– Będzie pan przynajmniej jechał z biegiem pociągu – mówi nestorka

– słucham? – chłopiec skonsternowany odpowiada

– No z biegiem pociągu będzie pan

[cisza]

Wtrącam ja:

– No, że w kierunku jazdy pociągu siedzisz

– Aha – kwituje wyedukowany młodzieniec

To teraz jedziemy. Babuleńki, ja i dziewczyna z Łap ucząca się hiszpańskiego. Chłopak śpi obok. Faktycznie nikt nie zajmuje jego miejsca. Ale ogólnie już były ze 2-3 dyskusje w sprawie “zajął pan moje miejsce”. Ale naszego młodego bohatera jeszcze nikt nie niepokoi.

Wracam do ekscesów wczorajszych pani profesor. Trafiła na imprezę młodzieżową. Połączoną z koncertem Natalii Przybysz. Albo tej drugiej Przybysz. Pauliny? Teraz flashback mój.

Kiedyś, 1996 rok bodajże, byliśmy w kinie na hicie boks ofisowym – Jerry McGuire. Tom Cruise i Cuba Gooding Jr. Film trwa. Kompletnie mnie nie zainteresował. W pewnym momencie ziewnąłem jak główny bohater całuje główna bohaterkę. I jak ja głośno ziewam i oni się całują, to w filmie nastała cisza. Mój ziew było słychać na pół sali. Ludzie zaczęli się śmiać. Ale na zasadzie „w końcu coś ciekawego na tym filmie”.

Przygoda wczorajsza męża pani profesor bardzo podobna ale troszkę inna.

Dobrej niedzieli wszyscy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Leave the field below empty!