życie

155

nie, to nie jest długość mojego małego Maćka w milimetrach. Niech się koleżanki nie martwio.

155 to liczba! Liczba dni bez papierosa. Tak, wiem, może to i nudne. Ale chwalę każdy dzień. Nie będę się powtarzał jak zadziwiająco łatwo mi poszło. Bo poszło.

Nie kusi mnie już nawet. A jak pomyślę sobie, że „ah tak jednego dla towarzystwa?“, albo „eh, jak to było? Jak to smakuje?“, albo „oh, jeden to nie nałóg“, to od razu aniołek na lewym ramieniu krzyczy „Ale po co?“. No i tego aniołka słucham. Diabełek na prawym ramieniu jakoś wyciszony.

Ale! Bo jak wiemy, zawsze jest jakieś ale. Lubię czasem dym papierosa? Lubię czasem powdychać. Lubię jak czasem ktoś na mnie dmuchnie. Ale częściej mi śmierdzi. Odpychająco śmierdzi. Także jeśli kiedyś komuś smrodziłem, to mówię pardon. Młody i głupi byłem.

Ciekawe jak z wesołymi papieroskami? Ciekawe czy też mnie odrzuci? Hmmmm.

Taki dialog mi się przypomniał

  • wódka się skończyła
  • ja nigdzie nie idę

Konsternacja – ja i marszull.

Jak to idę? Po co iść, jak druga butelka w zamrażalniku? I w ogóle czemu ten wiatrak tak głośno pracuje?

Eh te wesołe papieroski.

Zrobiwszy sobie badania krwi. Ktoś mi zasugerował, że jak rzuciłem papierosy, to i zdrowie lepsze. I tak spojrzawszy na wyniki stwierdzam „czy ja wiem? Chyba trzeba po jednego sięgnąć“ (tak, to ten diabełek na prawym ramieniu tak do mego ucha rzecze).

Oświadczam i komunikuję – dobry cholesterol ciut podskoczył, zły fajnie opadł. Ale jak trójglicerydy spałdy! Bravo niepalenie!

 

przedmiot badania  IX 2016         VI 2017         Norma

Cholesterol                227                200,4             115-190

HDL                            46,5                   56,3

LDL                             157,42           126,7

Trójglicerydy             115,4             87,0                 -150

 

Ale te neutrofile, bazofile, limfocyty i monocyty jakoś lekko poza normami. Hmmmm. Olewam to. Dalej unikam smażonego i tłustego. No chyba, że u Słodkokwaśnej się bawię. Tam zawsze pysznie i nie do końca zdrowo.

 

Rozdartym dziś jest strasznie.

Jaga gra i przegrywa. Legia gra i remisuje. Czyli Legia mistrzem. Szkoda, że dwa zespoły nie mogą być najlepsze. Sentymentem za Jagą. Legii zawsze kibicowałem, nawet jak w Białymstoku mieszkałem.

Na szczęscie Manchester United wygrał Ligę Europy, a Real zdemolował Starą Damę w finale Ligi Miszczów. Choć szacun dla Juve za piękną bramkę. I co miał Ronaldo na głowie? Wysuszone dżdżownice?

Ostatnio nic mnie nie zaciekawia z seriali. House of Cards już jest, a ja tylko jeden epizod widziałem. Kiedyś to od razu wszystko na raz albo na dwa pyknięte było. Cały czas Homeland czeka na swą kolej. Ale! Bo zawsze … Przekonałem się do dziecięcego serialu 13 Reasons Why [13 Rizonów Czemu]. Riverdale mnie zniechęcił. Nie lubię jak dzieci udają dorosłych i rozwiązują nie lada zagadki i udają, że zjadły wszystkie rozumy. A mają tylko 17 lat. I ten „13RW“ czekał na swą kolej. Dziecko Państwa z Europy na K. obejrzało. No to myślę, że dobrą decyzję podjąłem. Skoro dziecku się podoba, to mnie nie musi. Ale, bo … Znajomy, stary dziad, lat prawie 50, który zajmuje się terapią ludzi upośledzonych umysłowo, rzekł, że obejrzał i stwierdza, że dobrze pokazane, dobry TV szoł.

Belfer też mi się podobał. Ale pani haba haba inż. ze Szczecina otwarła mi oczy na kilka aspektów. I faktycznie, ten epizod z tym upośledzonym chłopcem bardzo spłycony. Ale ja i tak Belfer-a polecam. A „13 RW“? A też. Czemu nie?!

I jak nie TV szoły to co? A no muzyki słucham. Krążą za mną nowe hity, stare hity. Z przyjemnością się słucha.

weznę mało czasu. Mało czasu, żeby się obejrzeć“

[I’m gonna take a little time. A little time to look around]

Jejks, jak ja lubiłem tę pieśń. I widzę, że nadal nie taka ostatnia jest.

A z nowości?

Plażo siadaj. Bądź skromna!

[Bitch, sit down. Be humble]

A lubię czasem jakiego hip-hopa i rapa posłuchać! Szczególnie jak dobrze zrobiony jest.

 

I na koniec dwa zdjęcia.

Pierwsze – co to?

IMG_8894

Może se buty zrobić? Albo rękawice? Piękny aligator! 🙂

Drugie – Lubię Madonnę. Śpiewać za cholerę nie umie ale kariera ponad 30 lat! Bravo Ona. I lubię jak się wypowiada. Inteligentna niby jest. Sposób mówienia nie przekonuje, ale to co mówi już tak. Fajne zdjęcie wrzuciła na Insta ostanio.Podobami się i chyba moim mottem będzie.

IMG_8888

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Leave the field below empty!