życie

jesteś flekiem na całe zło

Ulubiona szansonistka Pani Inżynier ze Szczecina, chyba też ulubiona piosenka. W sumie pani Prońko dobrą szansonistką jest. Ja lubię bardzo “Deszcz w Cisnej”.

Jej. Jakaś pętla mnie się zrobiła. Otwieram oczy, otwieram radio i słyszę Polski Top Wszechczasów. A przecie nie dalej jak wczoraj, otwierałem oczy, włączałem radio i był ogólny Top Wszechczasów. A była to zima, był to 1 stycznia, był to początek nowego, obecnego roku. Czas leci szybko, gdy się starzejemy. To już 120 któryś dzień 2016 roku dziś jest! Szok jak szybko. Zielono, słonecznie. Zanim się człowiek nie obejrzy, a już będzie znowu sylwester.

Co nowego lub starego? Nic.

Na swoje 29. Urodziny kupiłem sobie nowy telefon i zmieniłem sieć. Padło na Plusa. Leciutki błąd.

Po pierwsze, primo – nie wysyłać mi proszę MMS. To jest makabra. Dostaję SMS z info, że dostałem wiadomość i żeby otworzyć zdjęcie muszę zalogować się na jakiejś stronie www. Koszmar.

Po drugie, primo – dostaję raz na jakiś czas SMS, że ktoś z moich znajomych wysłał mi MMS. Za pierwsze dwa razy zalogowałem się i widzę, że jakieś śmieci mam. Skonsultowałem to raz z rzeczonym nadawcą i okazało się, że nic mi nie wysyłał. Nie chce mi się iść do Plusa i ich obtańcować. Kasuję wszelkie SMS o MMS. Także proszę o maile, whatsappy i inne takie.

Po trzecie, primo –

Oooo, kot na parapecie na 3 piętrze. Ciekawe czy upadnie/spadnie. Poczekam chwilę i popatrzę. Ciekawe czy to prawda, że kot zawsze spada na 4 łapy?

Zwinne zwierzę, wróciło do środka.

Po trzecie, primo – Plus mi wysłał info, że ze względu na to, że uruchomiłem polecenie zapłaty, dostaję dodatkowo 30 minut na rozmowy. Hm, ile to teraz jest – Nielimitowane minuty + 30 minut? Chyba więcej niż miałem.

Okres urodzinowy jakoś leniwie się toczy. Na razie były 3 okazje na płacz, lament i celebrację starości. Powiem tak, jako doświadczony już Stary Dziad – dramatu nie ma, a wręcz przeciwnie, jakoś dobrze się czuję. 29 mi służy 🙂

 

Och, muszę się podzielić refleksją pewnej osoby. Zmienię imiona, żeby Renata nie wiedziała, że to … (pisownia oryginalna, autor maila to osoba wyżej wykształcona, prawie hab).

“no więc jak kazde dorastajace dziecko w Polsce, wczoraj dla był TEN dzien

wielka premiera najnowszego sezonu Gry o tron, transmisja  w HBO

pól dnia rezerwowałam telewizor, narobiłam se truskawków z jogurtem, usiadłam przed tv…PiotrZdzisiek tez nawet sie podekscytowal (na co ja tak dlugo czekam?)….odpadł po pierwszej sekundzie, jak tylko sie zorientowal, ze głowna bohaterka leci na …smoku;-)

mija pierwsze 5 minut…przypomnienie, co było w miniuonych sesonach

podniecenie rosnie….jest, zaczyna sie…i w tym moemncie gasnie światło w calej mojej dzielnicy…na kwadrans

no nic, odpalam komputer i kinomaniaka:-)”

 

Ja już dawno mówiłem tej znajomej, żeby zaczęła bloga pisać, spisywać te swoje dziwne aczkolwiek bardzo urocze historie. Przecie to pamiątka na całe życie!

Mam jeszcze o Hare Kriszna ale nie wiem czy mogę?

Ja ogólnie nie jestem fanem GoT. Nie zakumałem tego seriala.

Wczoraj Legia coś tam wygrała. Na szczęście, bo nie było płaczu na mieście. Bo wyszedłem na miasto.

Jakiś biedny chłopiec przez 3 godziny chodził w kółko – Marszałkowska, Nowy Świat, Chmielna i krzyczał – Legia Warszawa. Jakoś słabiutko mu szło, bo był sam i nikt nań uwagi nie zwracał. Opórcz mnie. Bo mnie naszło – czy jemu naprawdę się chce tak chodzić w koło i machać jakąś przemokniętą kapotą i drzeć się Legia Warszawa? No mnie by się nie chciało. Także zdziwił mnie chłopiec.

Siedzimy sobie na Chmielnej. Dużo fanów miejscowego klubu, wspomnianego parę razy wcześniej. Idą jakieś debile i coś krzyczą anty-Legiowego. Zrywają się z ogórdka wierni, tzn. pijani już kibice.

  • Co kurwa powiedziałeś?
  • żartowałem
  • ja ci kurwa dam żartowałem. Co krzyczałeś?
  • Kolega żartował!!! Korona Rzeszów, Korona Rzeszów!!!! My z Rzeszowa
  • Aaaaa, z Rzeszowa
  • No, okręgówka

No i fani się obściskali i pożegnali. Myślę sobie, co za durny chłopiec. Rozmowa mogła się zupełnie w inny kierunku rozwinąć.

Także Legii fanów było wczoraj dużo. Widać, że byli szczęśliwi.

Kolega był z Wrocławia, a ja z Białegostoku. Na szczęście nie cieszyliśmy się krzycząc Śląsk Wrocław, czy Jagiellonia Białystok, bo znowu byłby near-death expierience.

 

W radio podają, że połowa Polaków jest na coś uczulona (najwięcej na pyłki i roztocza). Dziś jakiś dzień alergii jest. Hm, i z tej okazji robią dzień wolny i święto? 3 maja przecie zawsze był jakimś innym świętem?

1 na świecie, 2 w Europie ta konstytucja była? 🙂

 

Koszulki mi się suszą na karniszach. Chyba mam duchy w domu, bo się koszulki ruszają. O, spałem przy otwartych obu oknach.

O numer 2, 30 baniek dziś losują!!!!! Kiedy, jak nie teraz!

Hej, hej, hej, niezwyciężony. Ależ się zestarzała Armia.

i taka głupota na koniec. Dla wszystkich dam urodzonych pewnego roku.

Zrzut ekranu 2016-04-30 14.13.08

 

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Leave the field below empty!