życie

światowizja

Wczoraj odbyła się Eurowizja, i ja – słowianin, postanowiłem zorganizować moją własną światowizję. Używam przedrostka świato, bo nie wiadomo, kto weźmie udział w głosowaniu.

Także rozsyłajcie po znajomych, publikujcie na tablicach na swoich mordoksiążkowych profilach. Puśćcie plotkę w świat.

Ogłaszam światokonkurs na moją nową fototapetę. Zrywam starą, kolorową i stawiam na czarno-białą. Oczywiście kolory, kontrasty i inne światłocienie będą później, w ramach nagrody, podrasowywane przez wybitnego, światowego (a co tam, niech ma kolega!) fotografa – marszulla.

No to gotujcie się do oddawania głosów. A propos gotowania. Wczoraj zrobiłem sos z grzybów suszonych. Kilka godzin w mleku moczone, odcedzone. Mleka po grzybach nie wylewać. “Po jakiego grzyba nie wylewać?” zapytacie? Za chwilę wyjaśnię. Na patelnię dajemy masło, wrzucamy cebulę i grzyby i dusimy. Dodajemy mleko – ta da! i dusimy dalej, aż się płyn zredukuje. Oczywiście nie byłbym sobą, gdybym nie dodał ociupinki sosu rybnego! Ogłaszam wszem i wobec, że sos najlepszy na świecie!

Fotografia, która wg was jest najfajniejsza z tych zaproponowanych zajmuje w waszym rankingu 1 miejsce i automatycznie 8 pkt.

2 miejsce – 6 pkt

3 miejsce – 4 pkt

4 miejsce – 2 pkt

5 miejsce – 1 pkt

 

BTW: właśnie widziałem zwycięzcę/zwyciężczyni Eurowizji. Na miłość boską, co to jest? Rozumiem, że można się źle czuć we własnej płci, ale niech chłop wygląda jak chłop, a baba – jak baba!

 

 

Brak komentarzy

 • renata

  Lincoln??? Naprawdę?? :-)))

  a mógłbyś wywrócić naliczanie punktów tak, by wyłonić foto drogą eliminowania?
  no bo w pierwszym odruchu to mi się włączyło wyłączanie propozycji…
  O Lincolnie wspomniałam… no i ten most…przepraszam, druty… może jestem tendencyjna, bo piszę właśnie książkę o recydywistach, ale…naprawdę dałbys radę mieć spokojny sen wśród tych drutów, które wyglądają jak klatka??
  🙂
  (aa , a co można wygrac w tym konkursie?)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Leave the field below empty!