podróże,  usa

Wielki Piątek po raz drugi, czyli Polski Top Wszech Czasów

Dziś nic nie robię. Zrobiłem rano zakupy wielkanocne w 3 sklepach: arabskim, rosyjskim i Shop Rite.

Później wyskoczyłem na drogę nr 4 do Famous Footwear ale nie było moich butów.

Wróciłem i ogarniam airbuczka z pomocą eksperta w postaci SłodkoKwaśnej. Mam już w końcu polską czcionkę. Już wiem co będę (mógł) oglądać w samolocie. Dextera! Końcówka 6 sezonu i początek 7. Cholera nie za bardzo nie pamiętam co było w tym sezonie. Chyba siostrę mu awansowali na kapitana. A co z mordercą? Aha, ten taki biblijny świr. Już kojarzę.

W Trójce leci Polski Top Wszech Czasów. Garek Mrechuta! Jej, nigdy nie przepadałem za nim.

Później zrobię zupę rybną na bazie miso soup. Zupa bez nazwy, bo będzie wariacją – zupa miso, dymka, 2 rodzaje ryby, eskalopki, grzyby mun, może dorzucę algi. Tofu niestety nie ma, ale i tak by już się nie zmieściło. Państwo dziś cały dzień nie je, więc muszę się najeść przed ich powrotem, żeby nie drażnić.

Mój dom murem podzielony … – na którym to miejscu? 7, czy 8?

Ciekawe jak tam Irena Santor, na którą głosowała pani inż ze Szczecina. A właśnie, pani naukowiec na Czechy pojechała. Jakieś dramatycznego maila napisała w nocy mego czasu, że jakieś deszcze niespokojne potargały sad i nie wie jak się zapakować. Heh, pewnie jak to przeczyta, to sprostuje mnie.

Kult na 8, bo TSA “51” na siódmym.

No właśnie jak pogoda w Polszy? U nas słonecznie i ciepło. Nie za gorąco ale ciepło, w sam raz dla mnie.

Strasznie drogie żeberka i cziken łings w USA, Ula mnie uświadomiła. Aż się zdziwiłem. Przecież to takie klasyczne, flagowe i amerykańskie!

Na święta będzie karkówka w musztardzie i miodzie oraz biała kiebasa zapiekana w kapuście kiszonej. Może jeszcze coś ze schabu zapodam. Garniry klasyczne – kartoszka, ogóry kiszone i małosolne, grzybki, czyli maszrumy.

Wieża radości, wieża samotności na szóstym – hm, mieszane uczucia co do tej piosenki. Lubiłem, nie lubiłem, może w sumie grać. Wolę “Spotkanie z…”.

Zgubiłem rachubę, bo SłodkoKwaśna zadzwonił.

Gdzie oni są i “Biała flaga” Republiki. Które to miejsce? Sądząc po czasie emisji pewnie 1 lub 2. Stawiam, że drugie, bo na 1 będzie “Dziwny jest ten świat”.

Wykrakałem. Republika na drugim, a pan Czesiu na pierwszym.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Leave the field below empty!